DUYURU
 

Değerli Araştırmacılarımız,


BAP projelerinin yürütüleceği yeni otomasyon sistemi devreye alınmıştır. Eski sistemdeki yürüyen projelerinizin yeni sisteme aktarımı gerçekleştirilmiştir. Ancak, yardımcı araştırıcı bilgilerinin aktarımı iki sistem arasındaki uyumsuzluk nedeniyle gerçekleştirilememiştir. Lütfen yürüyen projelerinizin sayfasına girerek, eski sistemde kayıtlı olan listelere göre yardımcı araştırıcı bilgilerinizi güncelleyiniz.


Tez projelerinin yürütücülüğü, proje destekleme kurallarımız gereğince tez öğrencisinin danışmanı öğretim üyesi üzerine aktarılmıştır. Bu projelerde yürütücülerin enstitülere kayıtlı ve kadrosuz yüksek lisans ve doktora tez öğrencilerini, proje otomasyon sistemi üzerinden “Lisansüstü Öğrenim Öğrencisi” işaretlenerek öğrencilik numarası ile sorgulanıp araştırmacı olarak eklemeleri gerekmektedir. Üniversitemiz kadrosunda çalışan enstitülerde kayıtlı tez öğrencileri ile Tıpta ve Diş Hekimliğinde uzmanlık tezi öğrencilerinin projeye eklenmesi için “Akademik Personel” işaretlenerek adı soyadı girilip çıkan listeden seçilerek ekleme yapılabilir.


Eski sistemden aktarılmış yürüyen ve henüz satın alma işlemi başlatılmamış veya tamamlanmamış olan projelerde yürütücülerin eski sisteme kaydetmiş oldukları satın alınması öngörülmüş harcama kalemlerini yeni sisteme kaydetmesi ve taleplerini yeni sistem üzerinden oluşturmaları gerekmektedir. Kısmen satın alma işlemi gerçekleşmiş projelerin talep listeleri girilirken, lütfen kalan bütçe ve satın alma işlemi gerçekleşmemiş kalemlerinizi gözeterek talep listelerinizi oluşturunuz.


Daha önce kapatılmış olan projelerinizin bilgilerinin yeni sisteme aktarımı çalışmaları devam etmektedir.


Yeni sisteme giriş için lütfen http://apsis.istanbul.edu.tr/Default2.aspx linkini kullanınız veya AVESİS sayfanıza girdikten sonra sağ üst kısmında bulunan uygulamalar butonunu kullanarak “BAPSİS’e geçiş” linkine tıklayınız.
Yeni BAP otomasyonuna TC kimlik numaranız ve AVESİS için kullandığınız şifrenizle giriş yapabilirsiniz.


Eski sistemde kayıtlı projelerinizin bilgilerine ulaşmak için
http://bapeskibasvuru.istanbul.edu.tr/bap/asistant/main.htm

Yeni proje başvurusu yapmak ve yürüyen projelerinize ulaşmak için
http://apsis.istanbul.edu.tr/Default2.aspx

 

 

İÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi